ویژه های خبری

 

دانشجو محور مبارزه با استبداد و طاغوت

برای تکریم و بزرگداشت دانشجو و دانشگاه باید به سخن حکیمانه و قصار حضرت امام تمسک جست، آنجا که فرمودند «دانشگاه مبدا همه تحولات است». این سخن چنان نغز و روشن است که با اندکی تفکر در آن به وظیفه سترگی که بر دوش دانشجو نهاده شده است پی می بریم.

همه می دانیم که قشر دانشجو در زمینه مبارزه با استکبار و طاغوت چه قبل و چه بعد ازانقلاب تا چه اندازه تاثیرگذار بوده و نیز اقدام ارزشمند دانشجویان انقلابی در تسخیر لانه جاسوسی به قدری از دیدگاه رهبر کبیر انقلاب با عظمت و بزرگ بود که از آن به انقلاب دوم یاد نمودند و نکاتی این چنین نقش موثر دانشجو را در تحول جامعه روشن می سازد.

با نگاهی گذرا به حوادث پس از انقلاب از قبیل جنگ تحمیلی، مبارزه با منافقین، مناظره با رهبران افکار التقاطی و ... نیز دانشجو را در صف اول مبارزه می بینیم و تحولی مورد انتظار را به عینه مشاهده می کنیم. امروز نیز دانشجوی آگاه ایران اسلامی در مبارزه با طاغوت و استبداد و همچنین مبارزه با استکبار پیشقراول بوده و علم استقلال خواهی و پیشرفت کشور را به دست دارد و نوید بخش رسیدن به قله های پیشرفت و اقتدار است.

دانشجویان عزیز ما قطعا امروز نیز مثل همیشه مصادیق طاغوت و استبداد را می شناسند و علیه طاغوت های زمان ایستادگی می کنند و با تکیه بر آرمان های انقلاب و آموزه های گرانسنگ امام و رهبری در عمل به وظیفه خویش سر از پا نمی شناسند.

در این راه بهترین شیوه مبارزه با استکبار کسب علم و دانش در کنار تهذیب است چرا که کشور برای پیشرفت به این دو مقوله نیازمند است که خوب درس بخوانیم و در کنار درس با تعهد اسلامی به تکلیف انقلابی مان عمل کنیم که همانا پیشرفت کشور و رسیدن به قله های عظیم دانش و تولید و خودباوری در گرو تحصیل و تهذیب است.

«تضغیف روحیه خودباوری» و «ایجاد تردید در توان دانشمندان کشور» و ... از مظاهر طاغوت امروزند و دانشجویان عزیز این مرز و بوم باید با جهاد علمی و تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس بالا به مصاف آن رفته و آینده ای درخشان را برای کشور رقم بزنند.

پویایی و نشاط نیز از ویژگی های منحصر به فرد دانشجوست؛ دانشجو به مقتضیات روحیه جوانی و انتظاری که از وی می رود باید امید و سرزندگی را به جامعه هدیه کند و با تلاش و پشتکارش یاس را از کشور دور کرده و مبشر نشاط، کارآیی و کارآفرینی بوده و حتی بالاتر از آن باید در کارهای اجتماعی و همچنین دخالت در امور سیاسی پیشقدم و پیشقراول باشد. دانشجویی که امروزه جامعه به او نیاز دارد باید بتواند با ایجاد بسترهای لازم جهت حضور مردم در انتخابات و بالا بردن میزان مشارکت مردم، کشور را به سوی تعالی سوق دهد و فارغ از هیاهوهای احزاب و جریان های سیاسی راهنمایی امین در انتخاب اصلح باشد تا مجلسی قوی، کارآمد، پویا، با نشاط و متخصص داشته باشیم.  

دانشجویان عزیز این مرز و بوم بدانند تا زمانی که تفکر خودباوری، استکبار ستیزی، شناخت طاغوت زمان، ولایت محوری، پویایی و سرزندگی و ... در آنان زنده باشد، می توانند مبدا همه تحولات باشند. در پایان روز دانشجو را به دانشجویان فرهیخته و مومن به پیشرفت و اقتدار کشور تبریک گفته و برای مدیران مدبر آینده ایران اسلامی آرزوی موفقیت می کنم.

جواد نجار تمیزکار، معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل       

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان