ویژه های خبری

معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل به مناسبت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حسین بن علی (ع) اقدام به برگزاری مراسم عزاداری با حضور چشمگیر دانش آموزان، دانشجویان، اساتید و کارکنان این مرکز آموزشی فرهنگی نمود. در این مراسم سوگواری که با حضور حجت الاسلام عبدا...زاده پاشاکی امام جمعه لاهیجان،  ابوذر ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، حسن خدایگانی رئیس شورای شهرستان لاهیجان، رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و مسوولین سایر ادارات و نهادها برگزار شد، حضار به یاد حسین شهید و یاران با وفایش زیارت عاشورا خواندند و بر مظلومیت فرزند زهرا (س) گریستند.

مداحان اهل بیت عصمت و طهارت نیز در این مراسم معنوی با ذکر مصائب ابی عبدا... دل ها را روانه کربلا نموده و دست ها را با سینه ها آشنا نمودند.

ابوذر ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم به مرثیه خوانی پرداخت و در ذکر مصائب کربلا نوحه سرایی نمود.

جواد نجار تمیزکار در حاشیه این مراسم با تسلیت ایام محرم از حضور تک تک دانشجویان، دانش آموزان، اساتید و کارکنان سما لاهیجان و سیاهکل تشکر نمود و حضور مسوولین شهرستان را در این مراسم به فال نیک گرفت و افزود امیدوارم که همواره در کارهای فرهنگی از پشتیبانی و حمایت های ارزشمند مسوولین عزیز به خصوص امام جمعه و نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی برخوردار باشیم.

تمیزکار اشاره ای هم به محرم داشت و خاطرنشان نمود که اهداف قیام حسین بسیار متعالی و ارزشمند است و وظیفه ما به عنوان قشر دانشگاهی این است که در تبیین اهداف قیام عاشورا پیشگام باشیم و شخصیت والای سید الشهدا را آنگونه که شایسته است بشناسانیم.

 رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل در ادامه در مورد عزاداری ها افزود: باید سعی کنیم که در شناساندن امام حسین (ع) از شور و شعور بهره بگیریم و از حسینی بگوییم که امتداد راهش ضامن بقای شیعه و اسلام عزیز است و اگر قرار است بر مظلومیت سید الشهدا اشکی بر گونه هایمان جاری شود، اشک با معرفت باشد چرا که «اشک بی معرفت آب چشم است/ اشک با  معرفت تیغ خشم است».

 وی خاطرنشان کرد: امروز نیازمان به حسین درک واقعه عاشورا و هدف قیام خونین اوست؛ همان حسینی که در اوج ناامنی و جنگ نابرابر از نماز اول وقتش غافل نشد تا هدف اصلی قیامش که اقامه نماز و احیای احکام تعطیل شده اسلام بود را برای مان به یادگار بگذارد. اگر می خواهیم در مورد عاشورا فرهنگ سازی کنیم باید اقامه نماز و امر به معروف ونهی از منکر را سرلوحه کارمان قرار دهیم.

امام جمعه لاهیجان نیز بعد از اقامه نماز ظهر به بیان ویژگی های عاشورا و یاران     سیدالشهدا پرداخت و دقایقی پیرامون محرم سخنرانی نمود. حجت الاسلام عبدا...زاده پاشاکی با اشاره به کارهای فرهنگی صورت گرفته در سما از این مجموعه آموزشی فرهنگی تقدیر نمود و خاطرنشان کرد که سما همواره در کارهای فرهنگی در سطح شهرستان پیشتاز بوده و این کار به خاطر تلاش های جواد نجار تمیزکار و مجموعه تحت مدیریت وی است که دارای دغدغه های دینی و فرهنگی هستند.

لازم به ذکر است که بعد از پایان این مراسم نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام عبد ا...زاده  پاشاکی امام جمعه شهرستان لاهیجان اقامه شد. همچنین در پایان این مراسم از دانشجویان و کارکنان شرکت کننده پذیرایی به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان