ویژه های خبری

<!-- [if gte mso 9]>

معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل به مناسبت هفته تربیت بدنی و به منظور ایجاد نشاط و فرهنگ سازی در امر ورزش و سلامتی اقدام به برگزاری مسابقه دوچرخه سواری با حضور کارکنان، فرزندان آنان، دانش آموزان و دانشجویان سما لاهیجان و سیاهکل نمود.

 جواد نجار تمیزکار در حاشیه این همایش ورزشی که در راستای اجرای بخشنامه سازمان سما به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، همگان را به ادامه راه حسین (ع) فرا خواند و خاطرنشان کرد راه حسین راه آزادمردی و ایستادن در مقابل ظلم و جور بود و امام حسین در انقلاب عظیمی که در روز عاشورا به پا کرد با بذل جان خویش و عزیزترین یارانش از دل تاریخ با ما سخن می گوید و به ایستادگی در مقابل ظلم و جور توصیه می کند.

معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان در ادامه سخنانش به سفارش اسلام و دین در مورد سلامتی نیز اشاره نمود و افزود بزرگان دین ما همواره به ورزش سفارش می نمودند و به امر ورزش تشویق می کردند. وی ورزش و سلامتی را مکمل یکدیگر دانست و افزود: اگر امروز جامعه شاداب، بانشاط و سالم می خواهیم باید ورزش را سرلوحه برنامه هایمان قرار دهیم. وی در ادامه سخنانش با استاناد به فرمایش رهبر معظم انقلاب «امر به ورزش را، امر به معروف» دانست و خاطرنشان کرد: ورزش علاوه بر سلامتی جسم، روح و روان را نیز سالم نگه می دارد و از وقوع بسیاری از ناهنجاری ها نیز جلوگیری می کند.

تمیزکار در ادامه سخنانش گریزی به برنامه های سما لاهیجان و سیاهکل در مورد ورزش زد و خاطرنشان کرد با همت و تلاش مدیران مدارس سما لاهیجان ورزش صبحگاهی را برای دانش آموزان لازم الاجرا  کردیم تا فرزندان مان با نشاط و انرژی بیشتری در کلاس ها حضور یابند و مطالب درسی شان را باانگیزه تر یاد بگیرند.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل فرهنگسازی در زمینه ورزش کردن را بسیار مهم ارزیابی نمود و ادامه داد: وظیفه امروز سما علاوه بر تربیت افراد ماهر و کارآفرین، فرهنگ سازی در زمینه ورزش و ایجاد روحیه پهلوانی در جامعه است چرا که بر این باوریم با ایجاد روحیه پهلوانی نشاط و سرزندگی به جامعه هدیه خواهد شد. تمیزکار همچنین با اشاره به همایش دوچرخه سواری دانشجویان وکارکنان سما لاهیجان و سیاهکل در هفته تربیت بدنی افزود: سما در انجام کارهای فرهنگی در سطح شهرستان لاهیجان و سیاهکل همواره پیشتاز بوده و از عهده رسالتی که بر دوش دارد به خوبی برآمده و برای اثبات این ادعا کافی است به آرشیو کارهای این مرکز آموزشی فرهنگی رجوع کنیم.  تمیزکار برگزاری این همایش را نیز افتخاری دیگر برای سما در سطح شهرستان ارزیابی نمود و خطاب به دست اندکاران امور ورزشی و فرهنگی شهرستان عنوان کرد اگر بودجه لازم را در اختیار ما بگذارند حاضریم به بهترین نحو ممکن با آنها همکاری کنیم.  وی اظهار امیدواری نمود که در سال های آتی بتوانیم با قدرت و صلابت بیشتری کارهای مان را پیگیری نماییم. 

 لازم به ذکر است در پایان این همایش یک دستگاه دوچرخه و جوایز ارزنده دیگر به قید قرعه تقدیم شرکت کنندگان شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان