ویژه های خبری

ضرورت ورزش صبحگاهی در مدارس سما لاهیجان

مدیران مدارس سما لاهیجان موظف شدند به منظور ایجاد نشاط و سرزندگی در بین دانش آموزان سما و سلامت روحی و جسمی آنان از سال تحصیلی جدید ورزش صبحگاهی را در این مدارس به طور مرتب اجرا نمایند.

لازم به ذکر است در اولین جلسه شورای فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل که با حضور مدیران مدارس و اعضای شورای فرهنگی این معاونت برگزار گردید، قرار شد که ورزش صبحگاهی در مدارس سما لاهیجان اجباری شود تا دانش آموزان با روحیه و سرحال در کلاس ها حضور یابند.

 جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل با ابراز خرسندی نسبت به این کار، ورزش را لازمه نشاط و مقدمه سلامتی دانست و تاکید نمود همانگونه که سما در بحث صدور کارت سلامت پیشتاز بود و بحث سلامت را به طور جدی پیگیری کرد باید در بحث ورزش هم پیشتاز باشد. و این اتفاق ولو در زمان بسیار کم و محدود حتما باید در مدارس ما رخ بدهد تا سالامتی را به دانش آموزان مان هدیه کنیم. تمیزکار ادامه داد: مدارس سما همانگونه که به آموزش دانش آموزان توجه ویژه می کنند و محیطی علمی برای فرزندان رقم می زنند، باید بتوانند نسبت به نشاط روحی و شکوفایی جسمی آنها نیز توجه ویژه کنند.

رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با اشاره به افتخاراتی که دانش آموزان سما در سطح شهرستان، استان و حتی کشوری کسب می کنند این مدارس را سرآمد مدارس شهرستان توصیف نمود و تاکید کرد باید کاری کنیم که سما به عنوان شاخص در سطح شهرستان معرفی شود و مدارس دیگر از شیوه های آموزشی و فرهنگی ما الگو بگیرند.

گفتنی است در این جلسه پیرامون کارهای فرهنگی ایام محرم نیز بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید جشنواره عکس عاشورا در سما لاهیجان و سوگواره شعر محرم با حضور شاعران برتر استان و شهرستان در سما سیاهکل برگزار شود.


 

 


ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان